Війна, борги та санкції – втрата активів та банкрутство. Хто в зоні ризику?
За перші 8 місяців 2023 року в Україні відкрито 549 проваджень у справах про банкрутство юридичних осіб, а господарські суди лише першої інстанції ухвалили у справах між юридичними особами більше 1700 рішень. Єдиний державний реєстр боржників містить 8,6 мільйонів записів, а під санкціями РНБО перебуває 9254 фізичних особи та більше 500 українських компаній.
Перебування країни у стані війни та негативні тенденції в національній економіці роблять розрахунки між компаніями непередбачуваними. Будь-яка компанія, яка роками вчасно розраховувалася або поставляла продукцію, може лише на вигляд бути життєздатною, проте її борги вже можуть сягати критичних показників.
Достеменно передбачити, якою буде поведінка контрагента в майбутньому та чи буде він вчасно розраховуватися або забезпечувати поставки, звісно, не можливо. Однак безумовно необхідним для економічної безпеки будь-якої компанії є своєчасне отримання інформації про те, яку заборгованість (дебіторську та кредиторську) накопичує контрагент, які має судові процеси та санкції, чи не змінив він власника або місцезнаходження, чи не втрачає активи, тощо.
Як перевірити контрагента
Існує безліч сервісів, які беруть інформацію про юридичних та фізичних осіб з публічно доступних реєстрів. Однак важливо не лише отримати інформацію, але й вірно визначити сукупність джерел, оцінити результати та сформувати об’єктивні висновки про стан і динаміку компанії-контрагента.
Саме кваліфіковану перевірку з формуванням об’єктивних висновків про стан юридичної особи або ФОП та наявність ризиків співробітництва здійснюють спеціалісти Юридичної компанії “САЙКОМ”. Перевірка відбувається по всіх доступних базах даних, інформаційних та пошукових джерелах, а це в сукупності більше ніж 100 джерел. Висновок формується адвокатом із залученням, у разі необхідності, фінансового аналітика та включає всі результати пошуку і рекомендації щодо подальших дій. При цьому всі відомості відображаються так, як їх внесено до реєстрів, з точним зазначенням дат, номерів, грошових сум та інших відповідних даних.
Перевірка здійснюється конфіденційно, тобто контрагент не отримує жодних повідомлень про те, що його стан перевіряється.
Замовити кваліфіковану перевірку контрагента – компанії чи ФОП з висновком адвоката та подальшим моніторингом можна за посиланням: кваліфікована перевірка.
Як моніторити стан контрагента
Використання спеціального програмного забезпечення з доступом до відповідних баз даних дозволяє безперервно відстежувати всі зміни, які відбуваються із компаніями та фізичними особами-підприємцями. Кваліфікований моніторинг дозволяє відстежити такі зміни та надати оцінку можливим пов’язаним із ними ризикам. Як і за результатами кваліфікованої перевірки, оцінка виявлених змін надається адвокатом Юридичної компанії “САЙКОМ”.
В межах моніторингу вся інформація надходить невідкладно після її публікації у відповідному реєстрі, оцінюється адвокатом та надсилається у вигляді звіту замовнику послуги електронною поштою з додатковим повідомленням на визначений номер телефону.
Замовити моніторинг компанії або ФОП в Юридичній компанії “САЙКОМ” можливо на період в 1 місяць або в 1 рік. Замовлення моніторингу на 1 рік передбачає кваліфіковану перевірку контрагента із значною знижкою.